מילות הקישור להבעת הדגשה

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

והפעם בסדרת המאמרים על מילות הקישור אביא את מילות הקישור להבעת הדגשה.

מילת הדגשה היא מילה, מילית או צירוף מיליות המשמשים לציון מיוחד, הבלטה או הטעמה של משהו כדי להורות על חשיבותו, כדי לעורר תשומת לב אליו וכד'.

רשימת מילות קישור

אכן, בייחוד, במיוחד, ודאי, ראוי לציין, יש להדגיש, ללא ספק, קל וחומר, ואפילו, אין ספק ש, לא כל שכן.

דוגמאות

 • שני המרכזים החשובים ביותר הם: מרכז אלאַהְרַאם ללימודים פוליטיים ואסטרטגיים בקהיר והמרכז ללימודי האחדות הערבית בביירות. מרכזים אלה – ובייחוד המרכז בביירות – שימשו מעין בימה שמעליה יכלו האינטלקטואלים הערבים להתבטא, להביע דעה ולהתפלמס במגוון נושאים רלוונטיים.
 • בפועל התפתחה פרקטיקה שבמסגרתה חברי המשלחת הרשו לעצמם לקבל החלטות בשטח ולפעול כראות עיניהם, גם בניגוד למה שנקבע בדיונים המקדימים, כיוון שבראייתם הנסיבות השתנו. קל וחומר שהם פעלו בדרך דומה במקרים שבהם לא היו הנחיות מוקדמות, או כאשר אילוצי התקציב וכוח האדם איימו על היכולת להשיג את המטרות והיעדים.
 • ראוי לציין כי ההתנדבות בקרב יוצאי מזרח אירופה ומרכז אסיה נמוכה מהאחרים באופן בולט: 63.5% מהמשיבים ציינו כי אינם מתנדבים כלל.
 • בשנים האחרונות חלה פגיעה קשה באוכלוסיות מיני בעלי החיים המאכלסים בית גידול זה, ובמיוחד באוכלוסיות חסרי החוליות, שהם ייחודיים לשלוליות חורף, ובאוכלוסיות הדו-החיים.
 • אלחצרי נולד בחלב בשנת 1880, והיה ללא ספק אחד הבקיאים, אם לא הבקי ביותר, בתולדות הלאומיות בקרב הוגי הפן-ערביות בחצי הראשון של המאה העשרים.
 • שני הצדדים לא רצו במלחמה, ודאי שלא בהיקף ובעוצמה כפי שהתפתחה.
This entry was posted in המשפט בטקסט האקדמי, קישור בין משפטים, שיטות לקישור בין משפטים and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to מילות הקישור להבעת הדגשה

 1. הדר רובין says:

  תודה תודה.
  אני מקבלת ממך עדכונים, ותמיד – אבל תמיד (הנה הדגשתי) – זווית הראייה שלי מתרחבת, ומתווסף לידע שלי עוד אספקט שלא היה בו קודם.
  תודה למפרע.

 2. ורד says:

  תודה רבה בא בדיוק בזמן
  ורד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *