מילות הקישור להבעת סדר

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר-אמיר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

והפעם בסדרת המאמרים על מילות הקישור אביא את מילות הקישור להבעת סדר.

מילת סדר היא מילה, מילית או צירוף מיליות המשמשים להציג סידור או ארגון של דברים ברצף מסוים, לפי חשיבותם, זמנם, לפי היררכיה מסוימת.

 

רשימת מילות (דרכי) קישור

א,ב,ג וכו', 1. 2. 3., ראשית, שנית, קודם כול, והחשוב ביותר, תחילה, לבסוף, שלב ראשון…, הבא, לאחר מכן, אחר כך, לפני כן.

דוגמאות

עדיין נותרו שאלות נוקבות: ראשית, מן הדין שכלכלה מבוססת מרעה לא תתמקד באתרי קבע כיוון שצמצום טווח המרעה מגביל את גודל העדר. אם כך, מדוע התקבעו הנוודים ביישובים של ממש?; שנית, אם לא הייתה חקלאות מזדמנת, כיצד קיבלו תושבי הר הנגב גרעינים בתקופת הברזל?

מאמר זה יתמקד בפעילות הניידת לקידום מין מוגן גופנית ונפשית בקרב בני נוער שלא התדרדרו לזנות, אך מצויים בסיכון לכך. לאחר מבוא המתייחס לצורכי השטח, תוצג התכנית לאנשי מקצוע המטפלים בבני נוער במצבי סיכון. בהמשך יתואר תהליך ההנחיה, ולבסוף יוצגו שאלות נפוצות העולות במפגשים עם אנשי מקצוע, ותשובות של מנחות התכנית.

זה היה ביטוי לרגשות לאומיים, תחילה אלה הקשורים בביסוס הישות היהודית בארץ-ישראל, בעצמת ההשתייכות, בכוח ההפגנה ובזכות ההתאגדות מול הבריטים במפגנים פוליטיים למיניהם, ולימים ב׳ממלכתיות׳ ובגאווה ישראלית.

בית המשפט קבע כי מקום בו המשיך הנתבע וצילם, ולאחר מכן העביר את התמונה לאתר האינטרנט לפרסום, כאשר אינו פועל על סמך הרשאה מפורשת של המצולם, לא ניתן להסתמך על הגנות המבוססות על תום לב.

This entry was posted in המשפט בטקסט האקדמי, קישור בין משפטים, שיטות לקישור בין משפטים and tagged , , . Bookmark the permalink.

One Response to מילות הקישור להבעת סדר

  1. ג'ולי says:

    תודה רבה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *