למה חייבים להיעזר בעורך לשון לפני הגשת תזה או דוקטורט לשיפוט?

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

יש מיליון סיבות לכך, אך הפעם אציין רק 14 מהן, וסביר מאוד שעל חלקן הגדול כלל לא חשבת.

הנה:

1# כדי לעצור את הטרטורים המייגעים של המנחה והשופטים ולחסוך זמן יקר

במקום שתקרא את הטקסט שכתבת אין-סוף פעמים כדי לשפר אותו ולתקן טעויות, ותעשה סבבים מייגעים ובלתי נגמרים מול המנחה כדי לטפל בהערותיו, תן לעורך את הטקסט. העורך יחסוך לך את כאב הראש הזה ואת הזמן היקר שלך – הוא יגלה את כל הבעיות והטעויות, יטפל בהן מהר וביסודיות בסבב אחד או שניים.

דוקטורנטית: "הרגשתי רוויה מכל קריאת החומר ולא הצלחתי להבין מה המנחים רוצים ממני ולמה כל פעם ההערות על העבודה לא משתנות או אולי גרוע מזה מחמירות, הייתי צריכה מישהו עם יד מכוונת עם ראייה אחרת על העבודה שידע מה לעשות ולעשות אותו נכון ומקצועי."

2# כדי לצאת מהתקיעות ומהייאוש

"קרוב לחצי שנה פשוט נתקעתי ולא הצלחתי להתקדם עם העבודה – כל פעם שהסתכלתי עליה ראיתי 'חור שחור' ופשוט כיביתי את המחשב. עם הפנייה לעורך הכול התחיל לזוז ולהתקדם."

העורך בהחלט יכול להוות גם מקור של תמיכה, עידוד וסיוע בתקופות לחוצות וייתן לך תחושה שאתה בידיים טובות.

3# כדי להיכנס לתהליך עבודה מתוכנן וממוקד להגעה ליעד

"כל העבודה שנמשכה 5 שנים הצטמצמה לכדי עבודה מאוד ממוקדת ומסודרת של העורכת שכיוונה אותי בדיוק מה עליי לשנות ולעשות. תהליך עריכה מוצלח שהיה מתוכנן בתבונה, וכלל צעדים קטנים, שהובילו לתוצאה טובה."

4# כדי לגלות את הטעויות שאתה עיוור להן לחלוטין

את המחקר שעשית וכתבת במשך שנים אתה כבר מכיר בעל-פה. אתה קרוב מדי לטקסט שלך ‒ קראת אותו יותר מדי פעמים, והדבר מוליד תופעה של עיוורון טקסט כשמגיעים לשלב העריכה. כלומר, אתה יודע מה המילים שכתבת אמורות לומר, ולכן לעיתים קרובות אתה לא רואה מה יש שם באמת. אפילו טעויות ההקלדה ושגיאות הכתיב שעשית הפכו בלתי נראות לעיניך.

לעומתך עורך הלשון אינו מכיר את הטקסט שכתבת וקורא אותו בעיניים רעננות ובלי לדעת מראש מה התכוונת לומר. הוא יצליח לזהות בקלות את כל הקטעים הלא-ברורים, את המשפטים המסורבלים, את בעיות הפיסוק וכדומה.

כך כתבו כמה סטודנטים שפנו אלינו:

• "קשה לי לראות את העבודה שלי בצורה ברורה, אז אני צריך דעה חיצונית, בלתי משוחדת."
• "מדהים כמה זמן אתה יכול להביט בטקסט שכתבת ולא להיות מסוגל לשפר אותו."

5# כדי לקבל ביקורת של עין חיצונית דווקא מעולם תוכן אחר

מאוד חשוב שעין חיצונית, שדווקא אינה שרויה בעולם התוכן המחקרי שבו אתה שרוי, תקרא ותתקן את הטקסט. כך דברים שמובנים מאליהם בשבילך, לא יהיו כאלה בשביל העורך.

6# כדי לגלות גם את הטעויות הקטנות והשטותיות ביותר

גם הכותבים הטובים ביותר יעבירו את הטיוטה שלהם למישהו שמעולם לא ראה אותה, בידיעה שאפשר לשייף ולשפר כל טקסט כתוב.

7# כי גם חבריך לספסל הלימודים לחוצים בזמן ועמוסים במטלות

אתה לחוץ בזמן ועמוס במטלות אבל גם חבריך ללימודים, ולכן הם לא יוכלו לתת ביקורת יסודית וקפדנית החשובה כל כך לעבודה שלך.

8# כי עריכה בתשלום (גם אם השירות יקר, או דווקא בגלל) תניב את התוצאות המיוחלות האיכותיות ביותר

עורך הלשון, שלו שילמת סכום נכבד, מחויב לתת לך את השירות המקצועי ביותר ולעמוד בציפיות שלך. הוא יעשה כל מה שנדרש כדי שתהיה מרוצה, תיתן חוות דעת חיובית על השירות ותמליץ לחברים. שירות חינם שתקבל מחברים או משפחה, שבכנות ובאהבה מעוניינים מאוד לעזור לך, לא ייתן לך לעולם תוצאה שייתן איש המקצוע.

9# כי עורך הלשון הוא מומחה בתחומו

שיפור הניסוח, איתור שגיאות וכדומה הם מומחיותו של עורך הלשון, הוא עוסק בכך יום-יום. לעולם לא תקבל מהחברים שלך, ואפילו מהמנחה שלך, את השירות שתקבל מהמומחה.

סטודנט: "הפרטים הקטנים שהעורכת שמה לב אליהם נעלמו מעיניהם של אנשים אחרים העוסקים בתחום."

10# כי העורך ילווה אותך צמוד עד להגשת העבודה

לעיתים קרובות המנחה לא מספיק זמין בשבילך, הוא עסוק מדי בפרויקטים שלו ולא יכול לעזור בענייני הלשון והניסוח. לעומת זאת עורך הלשון פינה את זמנו ותכנן את זמנו במיוחד בשבילך כך שיוכל לתת לך את השירות שביקשת. הוא ילווה אותך לכל אורך תהליך העריכה עד להגשה המיוחלת של העבודה האקדמית.

11# כדי לשפר את מיומנויות הכתיבה שלך

תהליך העריכה מול העורך המקצועי הוא הזדמנות נפלאה בשבילך להשתפר בכתיבה. אתה תלמד איך מנסחים נכון יותר ומהן הטעויות השכיחות ביותר שאתה עושה. כך בטקסט הבא שתכתוב, תוכל ליישם תובנות אלו ותעלה את רמת הכתיבה שלך.

12# כי בעבודה רבת היקף קשה מאוד לשמור על טקסט מהודק, אחיד וקוהרנטי

כשמדובר בדוקטורט שאורכו 300 עמודים, אתה יכול "ללכת לאיבוד" בקלות. עורך לשון יעזור לך לארגן את כל החומר על כל חלקיו בצורה אחידה וקוהרנטית ובלי חזרות מיותרות.

13# כדי לעמוד בכללים האקדמיים הנוקשים

עורך לשון של טקסטים אקדמיים מכיר היטב את הדרישות האקדמיות. הוא יטפל במקומך בכל הפרטים הטכניים המעיקים ובכללם כללי הציטוט האקדמיים.

14# כדי שלא ידחו את העבודה שלך בגלל שגיאות לשוניות וטכניות מיותרות

אתה רוצה לקבל ציון על המחקר שעשית, על הרעיונות פורצי הדרך שלך. לא היית רוצה שטעויות ניסוח ולשון יעצבנו את השופט הקורא ויסיחו דעתו מן התוכן או גרוע מכך: יגרמו לכך שהעבודה תוחזר אליך לתיקונים חוזרים ונשנים או תידחה. לאחר שעורך הלשון ישפר את הניסוח וינקה את כל השגיאות בעבודה שלך, אתה תישפט על פי רעיונותיך בלבד.

אחת מלקוחותינו אפילו אמדה במספרים את תרומתה של עריכת הלשון לציון: "אני בטוחה שאם לא הייתי נעזרת בעריכה לשונית מקצועית, זה היה מוריד לי 20-10 נקודות מהציון."

אז למה אתם מחכים?

פנו אלינו ונעזור לכם לעבור מהר ובקלות את הישורת האחרונה לפני הגשת התזה או הדוקטורט לשיפוט.

This entry was posted in בחירת עורך לשוני, דוקטורט, עורך לשון and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *