למה עריכה עצמית תחסל את המחקר שעשית

טיפים לשוניים לשדרוג הטקסט האקדמי l דפנה גלייזר l עלי דפנה - עריכה לשונית ייעודית אקדמית

כתבת עבודה אקדמית או מאמר אקדמי ולא נעזרת בעורך עם סיום הכתיבה? התוצאה שקיבלת היא קרוב לוודאי טקסט מעורפל, מסורבל, ארוך מדי, שיש בו חזרות מיותרות ושגיאות לשון וכתיב ושלא עומד ברמה האקדמית הדרושה ובכללים האקדמיים, כפי שהוא יכול וצריך להיות.

הגשת עבודה אקדמית למרצה או לשופטים, לאחר עריכה עצמית, תפגע בציונים שלך או תגרום לכך שיחזירו לך את העבודה לתיקונים חוזרים ומייגעים.

הגשת מאמר אקדמי לכתב העת שבחרת, לאחר עריכה עצמית שלו, תוריד את סיכוייו להתקבל לפרסום.

עריכה עצמית עלולה פשוט להרוס את הטקסט שלך – אל תיתן למחקר החשוב שעשית להתפוגג פשוט בשל היעדר עריכה ראויה.

מדוע אני כל כך נחרצת?

הנה 2 סיבות לתוצאה הירודה שמתקבלת לאחר עריכה עצמית

סיבה 1#: ההיכרות האינטימית מולידה שאננות ועיוורון

ייתכן שקל לך לזהות טעויות פיסוק וניסוח, משפטים ארוכים ומסורבלים אצל כותבים אחרים, אבל בדרך כלל אתה תתעלם מטעויות דומות בטקסטים שאתה כתבת.

אתה פשוט עיוור לכתיבה שלך ולא מסוגל לערוך את עצמך – זו בעיה נפוצה מאוד אצל כותבים. האמת היא שככל שאתה מכיר את הטקסט שלך יותר, כך תפספס יותר טעויות וכשלים בניסוח.

מטבע הדברים, אתה מכיר טוב מכולם את הטקסט שכתבת, המילים שכתבת נולדו והתפתחו במוחך ונפלטו באמצעות אצבעות ידיך אל מעבד התמלילים.

היכרות זו מולידה שאננות. היא הופכת אותך, הכותב, לעיוור לכתיבה שלך. משמעות הדבר היא שזה כמעט בלתי אפשרי לעשות עריכה עצמית באופן יעיל ובלי פספוסים.


סיבה 2#: חוסר ההפרדה בין כותב הטקסט לעורך הטקסט

גם אם הנך כותב מעולה, אינך יכול להיות גם עורך מעולה של הטקסטים שלך כיוון שכתיבה ועריכה הם שני חלקים שונים בתהליך העברת הרעיון לכתב. שני החלקים אומנם משלימים זה את זה, אבל הם שונים לחלוטין. תפקידו של הכותב הוא להעלות, "ללכוד" רעיונות ולתעד אותם בכתב, ואילו תפקידו של העורך הוא להבהיר את הרעיונות הללו, ללטש אותם עד לשלמות כך שהקורא יוכל להבינם.

העורך רואה את החזון שלך באופן אובייקטיבי, ואילו אתה כיוצר הטקסט, מטבע הדברים שקוע בו וסובייקטיבי. למעשה, ככל שתהיה קרוב יותר לטקסט שלך, כך תהיה סובייקטיבי יותר ותהיה חייב להיעזר בעורך כדי ש"יצליף" בטקסט שלך ויהפוך אותו לענייני וברור.

אולם, למרות כל הנאמר לעיל, חשוב לציין כי גם לעריכה עצמית יש מקום, ואף שמומלץ עבור כל טקסט אקדמי להיעזר בעורך לשון מקצועי בעל עין אובייקטיבית, לפעמים אין לך הכסף או הזמן הדרוש לכך. במקרה כזה אני מזמינה אותך ללחוץ כאן ולקרוא טיפים מצוינים לעריכה עצמית יעילה של העבודה שלך.

ואם אתה מעוניין לשמוע על שירות עריכת הלשון של "עלי דפנה" לטקסטים אקדמיים, תוכל ליצור עמנו קשר במייל או בטלפון ולקבל את כל הפרטים כולל דוגמת עריכה חינם על הטקסט שלך שיעשה עורך מקצועי!!! היכנס לכאן ליצירת קשר.

בהצלחה רבה!

This entry was posted in הגשת העבודה, טקסט אקדמי, עורך לשון and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *